м. Хмельницький, вул. Інститутська 11, 4 корпус ХНУ, ауд. 4-416

17 лютого 2021 року відбулася зустріч викладачів кафедри права та студентів спеціальності «Право» Хмельницького національного університету зі стейкхолдером Напорчук Оленою Вікторівноюначальником управління супроводу судових справ Головного управління Державної податкової служби України в Хмельницькій області.

Олена Вікторівна розповіла, що в управлінні супроводження судових справ Головного управління Державної податкової служби України у Хмельницькій області працює 26 осіб, з яких 24 мають юридичну освіту. Було коротко розкрито категорії справ за участю працівників управління, зокрема щодо скасування податкового повідомлення-рішення (це найбільша категорія справ – на сьогодні це приблизно 440 таких справ на суму понад 1 млрд. грн.). Також були обговорені особливості категорій справ щодо стягнення податкового боргу, звернення стягнення на майно боржників, визнання боржника банкрутом. Адже суб’єкти владних повноважень, зокрема в особі уповноважених податкових органів, мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.

Було проінформовано про досить значну завантаженість працівників управління – приблизно 67 справ на рік на кожного працівника, а також про великий відсоток справ, що вирішуються «за» на користь податкового органу (приблизно 80%). Окрім того, О.В.Напорчук відповіла на запитання присутніх на зустрічі стосовно окремих моментів діяльності управління та напрямів реформування податкових органів.

Викладачі та студенти кафедри права щиро вдячні за цікаву, змістовну зустріч та отриману інформацію про діяльність юриста у податковій сфері.

Post Author: pravoxnu