Site Loader

 

 

23 вересня 2020 року відбулася зустріч викладачів кафедри права та студентів – юристів із стейкхолдерами.

 

У зустрічі взяли участь:

  • суддя Хмельницького апеляційного суду Костенко Андрій Миколайович;
  • адвокат, заступник Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, заслужений юрист України, голова правління громадської організації «Подільська правова ліга» Місяць Андрій Петрович;
  • директор Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Гоцький Григорій Іванович.

Захід було організовано з метою обговорення положень освітньо-професійної програми «Право», визначення вектора кращої підготовки майбутніх юристів, а також розширення знань студентів, розвитку правової культури, популяризації професії судді та підвищення авторитету судової гілки влади, адвокатської діяльності та юридично-консультаційної служби в цілому.

Суддя Хмельницького апеляційного суду А.М.Костенко висловив пропозиції щодо удосконалення компетентностей студентів, які передбачені освітньою програмою, розповів про роль та місце судової влади в механізмі держави, проаналізував особливості суддівської професії у порівнянні з іншими напрямками юридичної діяльності. Він навів приклади судового розгляду окремих справ, які перебували в його провадженні, а також наголосив на необхідності прагнення до використання нових сучасних засобів і методів роботи правника.

Адвокат А.П.Місяць розповів про роль та місце адвокатури в механізмі держави, особливості цієї професії у порівнянні з іншими напрямками юридичної діяльності. Студенти мали можливість дізнатися про переваги та складності адвокатської професії, аспекти правозахисної етики, форми комунікації адвокатів із підзахисними особами.

Стейкхолдер Г.І.Гоцький охоче поділився з молоддю власним досвідом роботи на посаді директора Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, розповів структуру та діяльність Центру, зупинився на кваліфікаційних вимогах до юристів організації. В ході живої бесіди було обговорено зі студентами питання довіри до судової влади з якою постійно працюють співробітники Центру та основні аспекти, на яких вона базується.

Найбільше студентів цікавили питання відбору суддів, приклади з суддівської та адвокатської практик. На свої численні запитання в ході діалогу студенти отримували професійні, відверті та коректні відповіді.

Стейкхолдери закликали студентів бути чесними правниками, займатися саморозвитком і неухильно дотримуватися принципів верховенства права та верховенства закону. Вони також побажали студентам взяти участь у відкритих судових процесах для набуття практичних навичок адвокатів та суддів.

Такі заходи є дуже корисними для студентів, адже грають велику роль в вихованні майбутніх правників, допомагають підвищити повагу до права й цікавість до правозастосовчої та правозахисної діяльності. Для першокурсників це виключна можливість детально дізнатися про свою майбутню професію правника.

Кафедра висловлює щиру вдячність стейкхолдерам за цікаву і змістовну зустріч та цінні рекомендації щодо удосконалення професійної підготовки фахівців зі спеціальності 081 «Право».