Site Loader

23 квітня за сприяння громадської організації «Подільська правова ліга» викладачі кафедри права взяли участь у  веб-семінарі «Актуальні питання  застосування практики Європейського Суду з прав людини на національному рівні». Захід проводив Дроздов Олександр Михайлович адвокат,  член Науково-консультативних рад Конституційного Суду України, Верховного Суду та Національної асоціації адвокатів України, заслужений юрист України.

Олександр Дроздов проаналізував цьогорічні рішення  Європейського суду з прав людини, а також рішення Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, які стосуються правил відбирання зразків у рамках кримінального процесу. Так, детально було розкрито рішення ЄСПЛ у справі «Драган Петрович проти Сербії» від 14.04.2020 (скарга № 75229/10), яке стосувалась обшуку, проведеного поліцією в квартирі заявника, і відібрання у нього зразків ДНК під час розслідування вбивства. Аналізувались і рішення ЄСПЛ у справах Trajkovski та Chipovski проти Північної Македонії, які стосувались збереження ДНК-інформації засуджених, та Gaughran проти Сполученого Королівства – щодо оскарження безстрокового зберігання персональних даних (профіль ДНК (генетичний паспорт), відбитки пальців та фотографія) як особи, яка мала погашену судимість за перевищення норми допустимого рівня алкоголю в крові під час водіння транспортного засобу у Північній Ірландії.

Як висновок – відсутність передбачуваності законодавства, яке встановлює процедуру відібрання зразків для ДНК-аналізу під час розслідування вбивства, порушує Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод.

Отримана інформація є досить корисною, актуальною і буде використовуватись викладачами кафедри права у навчальному процесі, зокрема при викладанні таких дисциплін, як «Кримінальне процесуальне право України», «Право Європейського Союзу з прав людини», «Міжнародне публічне право».

 

Висловлюємо щиру подяку Олександру Дроздову за змістовний захід та громадській організації «Подільська правова ліга» за сприяння в його проведенні!

 

 

Post Author: Наталія Петляк