Site Loader

 

Зустріч студентів з суддями Хмельницького апеляційного суду

 

З метою набуття практичного досвіду щодо організації системи судоустрою в Україні, студенти групи ПРАВО-19 -1 Хмельницького національного університету 5 березня 2020 року відвідали Хмельницький апеляційний суд.

 

Майбутні правники мали нагоду бути присутніми під час розгляду однієї з справ, підвідомчих апеляційним судам, а саме при розгляді апеляційної скарги на притягнення до адміністративної відповідальності за ст.124 та ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

 

Розгляд справи здійснював суддя Хмельницького апеляційного суду Матущак Микола Степанович.

 

 

Студенти ознайомились з порядком проведення судового засідання та його фіксацією технічними засобами, вимогами щодо строку та порядку оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, процедурою апеляційного перегляду.

 

 

Потім відбулась зустріч з суддею судової палати з розгляду цивільних справ Грох Ларисою Михайлівною, яка розповіла студентам про соціальне значення, важливість та труднощі професії судді.

 

 

З цікавістю студенти слухали розповіді про приклади суддівської практики Лариси Михайлівни. Суддя звернула увагу студентів на те, що під час перебування на студентській лаві необхідно не лише засвоювати теоретичні знання, які їм надають викладачі, а і намагатись самостійно набувати практичних навичок, шляхом ознайомлення з різними правничими професіями – роботою адвоката, нотаріуса, юрисконсульта тощо.  Це допоможе переконатись у правильності обраної майбутньої професії, а для тих хто ще не визначився – її обрати. Взагалі будь-яка робота (навіть не пов’язана з роботою правника) сприятиме формуванню навиків спілкування з людьми та роботи в трудовому колективі.

У залі де відбувається розгляд кримінальних справ, студенти мали змогу поспілкуватись з суддею судової палати з розгляду кримінальних справ Матущаком Миколою Степановичем, який розповів про те, що початком його шляху до професії стала робота народним засідателем, а безпосередньо суддею працює вже майже 30 років. Суддя розповів про порядок судового розгляду кримінальних справ та про конкретні процесуальні дії.

 

 

Цікавився Микола Степанович мотивацією студентів щодо вибору юридичної професії.  Студенти мали змогу поставити питання щодо випадків проголошення вироків про довічне ув’язнення, впливу родинних та товаристських зв’язків на професійну діяльність, специфіки поведінки судді в позаробочий час.

 

 

Візит до Хмельницького апеляційного суду показав студентам, що бути суддею – це не лише професія, це спосіб життя, комплекс добре відпрацьованих правил поведінки, яких потрібно дотримуватися щодня: як у професійній діяльності, так і в особистому житті.

 

Висловлюємо щиру подяку суддям Ларисі Михайлівні Грох та Миколі Степановичу Матущаку, а також референту прес-служби Апеляційного суду Хмельницької області Юлії Олександрівні Салдан за цікаву та змістовну екскурсію!

Post Author: Наталія Петляк