Site Loader

8 листопада 2019 року, за сприяння Управління культури, національностей, релігії та туризму, в музеї «Памяті Голодомору 1932-1933 років на Хмельниччині» для студентів спеціальності «Право» провів відкриту лекцію завідувач кафедри права, Заслужений працівник освіти України Микола Вавринчук. Тема лекції – «Правова оцінка Голодомору 1932-1933 років в Україні». До її проведення були залучені студенти вищезазначеної спеціальності, а також співробітники Державного історико-культурного заповідника «Межибіж».

В ході лекції увага студентів була звернена на беззаперечні докази вчинення вищим керівництвом СРСР злочину проти людяності, геноцид проти України, який був спланований тоталітарним комуністичним режимом. В лютих муках йшли з життя 17 душ щохвилини, 1000 – щогодини, 25 тисяч щодоби.

На завершення лекції студентка Ангеліна Карпенко зачитала молитву Україні.

Зазначимо, що для ефективності проведення вищезазначеного заходу була залучена студентська туристична агенція «Подільські мандри» під керівництвом професора Ігоря Журби. Дорогою до музею агенція провела екскурсію «Люби та знай свій рідний край» із відвідуванням Скіфського кургану, який розташовано у мікрорайоні Виставка біля будинку за адресою Проспект миру, 102.

Окрім того, під час відвідин Меджибіжської фортеці було зроблено екскурс щодо 102-річчя формування збройних сил Української народної республіки. На теренах Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» було запропоновано студентам  спеціальності «Право» та викладачам, які приймали участь у даному заході «майстер клас» на тему: «Історична пам’ять, як основа формування національної свідомості».

Вагомим доповненням заходу стала і цікава екскурсія, яку провів заступник директора Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Ігор Западенко. Студенти ознайомилися не лише з пам’ятками архітектури національного значення, які входять до складу Меджибізького замку – палацовим комплексом, церквою святого Миколая, мурами з баштою, а і з Єврейським Некрополем, де похований засновник хасидського руху Баал Шем Тов, чия могила є місцем паломництва хасидів з усього світу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four − 1 =